Woda eliksirem młodości?

Dobrze wiemy wszyscy, że woda jest ważna dla naszego organizmu. Szkoda, że jej nie doceniamy. Powinniśmy wypijać 2- 3 litry dziennie. Ten życiodajny płyn jest przez nas spożywany w zbyt małej ilości. Ponad 80 % Polaków pije jej za mało (w czystej postaci). O roli wody dla naszego organizmu mówi ekspert ds. leczenia otyłości – specjalista żywieniowy Konrad Gaca.
Aby być zdrowym
Pamiętajmy jak ważną rolę odgrywa woda w organizmie człowieka.  Jeśli odwodnimy organizm, możemy mieć poważne problemy zdrowotne. Najważniejszą funkcją wody jest nawadnianie organizmu, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przyspiesza ona metabolizm. Woda jest niezbędna, by w organizmie człowieka mogły zachodzić wszystkie procesy warunkujące jego prawidłowe funkcjonowanie. Stanowi 50–60% masy ciała dorosłego człowieka. Wiemy, że człowiek bez pokarmu przeżyje bez jedzenia nawet kilka tygodni, ale bez wody zaledwie kilka dni. Wyniki badań mówią, że utrata już 5% zasobów wody w organizmie może prowadzić do zaburzeń krążeniowo–oddechowych. Obniżenie zasobów o 15% jest realnym zagrożeniem życia. Dostarczenie odpowiedniej ilości wody jest więc niezbędne do prawidłowego przebiegu wszystkich reakcji biochemicznych zachodzących w organizmie. Dobre nawodnienie jest bardzo ważne dla naszego mózgu, koncentracji, układu krążenia, układu pokarmowego i samopoczucia. H2O towarzyszy trawieniu, wchłanianiu, wydalaniu, regulowaniu poziomu krwi i limfy, nawilża powierzchnie stawowe i narządy wewnętrzne.

Woda w procesie odchudzania
Woda jest jednym z ważniejszych elementów odpowiedzialnych za sukces zdrowej i skutecznej redukcji wagi. Jej rola jest nie do przecenienia. Dlatego też szczególną uwagę na odpowiednie nawodnienie organizmu powinny zwracać osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Warto jednak wybrać taki rodzaj wody, który będzie dla nas najodpowiedniejszy i zapoznać się z zaleceniami eksperta. Najlepszym wyborem będzie woda średniozmineralizowana, niegazowana. Woda w kapitalny sposób przyspieszy metabolizm. Pamiętajmy też, że jeśli zwiększymy jej ilość to musimy koniecznie ograniczyć sól w diecie – tłumaczy ekspert.

Woda to eliksir piękna
Odpowiednie nawilżenie skóry jest niezbędne dla jej młodego i zdrowego wyglądu, więc pij ą dla zdrowia i urody – przekonuje Konrad Gaca. Udział prawidłowej ilości tego płynu w procesach biochemicznych organizmu objawia się nie tylko zdrowiem i dobrym samopoczuciem oraz odpowiednią ilością energii, lecz także lepszym wyglądem. Ponadto doskonale oczyszcza organizm z toksyn, co wpływa również na stan skóry i włosów. Picie zwiększonej ilości wody jest polecane również kobietom mającym problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie, a co za tym idzie z cellulitem, workami pod oczami czy opuchniętymi nogami.

Przy jednoczesnym zmniejszeniu lub całkowitym ograniczeniu ilości spożywanej soli, a zwiększeniu ilości wypijanej wody, krążenie limfy usprawnia się i powyższe niedogodności odchodzą w niepamięć– wyjaśnia ekspert ds. leczenia otyłości. Zrób coś dla siebie i zacznij pić wodę! – zaleca ekspert.
źródło: newsrm.tv