Czy warto zainwestować w szkocką whisky?

Loża Dżentelmenów – pierwsza na świecie marka związana z ekskluzywnymi alkoholami, która otrzymała możliwość zakupu elitarnej i prestiżowej beczki z destylarni Glenmorangie. Polska to pierwszy kraj na świecie, do którego trafi tak niezwykła whisky.

Szlachetna whisky

Whisky to napój alkoholowy poddawany dojrzewaniu w drewnianych beczkach, który powstaje przy procesie destylacji zacieru ze słodu jęczmiennego. Koneserzy tego napoju uważają, że whisky łączy w sobie cztery żywioły – ziemię, powietrze, ogień i wodę. W produkcji whisky ważne jest drewno, z którego zrobione są beczki. Najczęściej stosowane są beczki po innych alkoholach takich jak Bourbon, sherry, porto czy rumy karaibskie. Szkocka whisky robiona jest z wody, słodu jęczmiennego oraz drożdży. Jeżeli mowa o produkcji, składa się ona z kilku etapów – słodowania, zacierania, fermentacji, destylacji, napełniania beczek, dojrzewania, kupażowania i butelkowania. Blisko 70 % smaku i aromatu zależy od okresu dojrzewania w beczkach, dlatego tak ważne jest zarówno typ beczki, warunki leżakowania jak i sama struktura dębiny.

Historia Glenmorangie
Destylarnia Glenmorangie została założona w 1843 roku w miejscowości Tain w regionie Highland w północnej Szkocji, przez Williama Mathesona. Szkocka single malt whisky to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek tego napoju, o tej samej zresztą nazwie, na świecie. Pasjonaci whisky z Glenmorangie zasłynęli w historii szkockich trunków, ponieważ obsesyjnie poszukiwali wyrafinowanego smaku, doskonałości whisky.

Charakterystycznym godłem i symbolem Glenmorangie jest Signet – mistyczny ornament.
We wszystkich stworzonych odmianach whisky, w destylarni Glenmorangie zidentyfikowano ponad 144 smaków i aromatów, które współtworzą bardzo bogatą, finezyjną i kompletną kompozycję.

Według portalu Whisky Highland na szkockich trunkach można zarobić nawet 300 procent w ciągu 4 lat. 27-letnia Glenmorangie ze szlachetnej beczki po winie wzmacnianym sherryoloroso to niezwykle cenny okaz dla kolekcjonerów i inwestorów. Destylarnia Glenmorangie od bardzo wielu lat nie sprzedała nikomu ani jednej beczki! Właściciele twierdzą, że: – Potencjał inwestycyjny tej butelki jest ogromny. Każdy, kto jest zorientowany w tematyce whisky inwestycyjnych w kraju i na świecie potwierdzi te słowa.

Możliwość zakupu tej butelki jest możliwa tylko w przedsprzedaży. Wszyscy właściciele butelek zostaną zaproszeni na galę do Warszawy, gdzie nastąpi oficjalna premiera tego niezwykłego wydania Glenmorangie. Swoją obecność na gali zapowiedział już ambasador Wielkiej Brytanii oraz David Blackmore ambasador marki Glenmorangie. Zapowiada się niesamowite wydarzenie, które jest organizowane przez Loży Dżentelmenów – klubu który jest właścicielem tej beczki.
Karolina M. Rutkowska