Vouchery wypoczynkowe jak benefity dla pracowników

W wielu firmach świadczenia benefitowe jak opieka medyczna, karnety na siłownię, basen i bilety do kina – to standard. Firmy posiadające  Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych i nie tylko, wprowadzają vouchery wypoczynkowe. To innowacyjne rozwiązania motywujące i nagradzające pracowników.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Każda firma, zatrudniająca na dzień 1 stycznia danego roku, powyżej 50 pracowników w pełnym wymiarze godzin jest zobowiązana do utworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Są to pieniądze gromadzone przez pracodawcę przeznaczone na wsparcie socjalne pracowników. Wielu z nich nie ukrywa, iż wybiera metodę kija i marchewki – efektywna praca daje nagrodę, która ma motywować pracowników.

W ramach funduszu ZFŚS pracownicy mają do dyspozycji świadczenia o charakterze: działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach lub innych formach wychowania przedszkolnego, pomocy rzeczowej lub finansowej, a także wypoczynkowej. Idealnym rozwiązaniem jest zatem przystąpienie do sytemu voucherów biznesowych, które stanowią nowe benefity pozapłacowe.
Vouchery wypoczynkowe nową formą wynagrodzenia dla pracownika

Czym są vouchery wypoczynkowe?
Benefity skierowane są do pracodawców szukających nowych form wynagradzania swojego zespołu. Oferta voucherów może szczególnie zainteresować firmy, które utworzyły Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Pracodawca może opłacić vouchery ze środków funduszu i rozdysponować je wśród swoich pracowników. Vouchery uprawniają do wyjazdów na wakacje. 12-miesięczny okres ważności voucherów zapewnia swobodę w zaplanowaniu wypoczynku. Vouchery mogą być przeznaczone dla każdej firmy, bez względu na branżę i jej wielkość. Jedną z firm, która oferuje taką formę benefitu jest Sun&Snow.

Oferta voucherów wypoczynkowych idealnie wkomponowuje się w trendy motywowania oraz nagradzania pracowników. Opracowaliśmy ją z myślą o firmach, którym zależy na zrównoważonym rozwoju swojego zespołu. Niewątpliwym atutem naszej oferty jest szeroki wachlarz apartamentów, w których można zrealizować nasze vouchery – od Zakopanego przez Kołobrzeg, do wyboru jest ponad 1700 apartamentów w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych. Voucher wypoczynkowy Sun &Snow stanowi atrakcyjną formę benefitu dla pracownika, która bez wątpienia spotka się z jego uznaniem – komentuje Mariola Skorupa, Product Manager Sun & Snow.
Karolina Kamińska

One Comment

  1. Rotacja pracowników -

    […] ale też o mniejszych rzeczach, jak: wolnym dniu w urodziny, krótszych piątkach w wakacje etc. Benefity nie muszą być kosztowne dla firmy. Czasem wystarczy wprowadzić coś kreatywnego, by ludzie […]

Comments are closed.