Zaprojektuj samochód wyścigowy

Producenta samochodów i społeczność wyścigową połączy,  pierwszy zaprojektowany od podstaw wirtualny samochód wyścigowy, który nie będzie oparty na realnie istniejącym modelu.
W zespole zaangażowanych osób w projektowanie pojazdu i ukrywającym się pod kryptonimem „Team Fordzilla P1”, będą kapitanowie pięciu e-sportowych zespołów „Fordzilla”: z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Zespół projektowy „Ford of Europe” będzie także aktywnie zbierał informacje wśród przedstawicieli społeczności graczy.

Stworzenie bezkompromisowego samochodu wyścigowego, który ma żyć w świecie wirtualnym, jest możliwe, kiedy pozbywamy się uniformu, a zespół projektantów może naprawdę puścić wodze fantazji. Doświadczenie graczy ma kluczowe znaczenie dla imponującego wyglądu samochodu na starcie.

W fazie tworzenia założeń stylistycznych zakładamy wyjątkową współpracę między ekspertami Forda, którzy tworzą według własnych wyobrażeń jedne z najbardziej pożądanych i popularnych samochodów na świecie oraz ekspertami, którzy są mistrzami w ściganiu się wirtualnymi odpowiednikami tych modeli. Projektanci przekażą szerszej społeczności graczy kluczowe decyzje dotyczące stylu, uzyskane za pośrednictwem serii ankiet publikowanych na Twitterze na profilu @TeamFordzilla. Każda ankieta określi kluczowe elementy projektu, wybierane przez graczy – od silnika po kształt kokpitu.

Uwielbiamy ścigać się w naszych wymarzonych samochodach, ale są one ostatecznym efektem żmudnego odtwarzania cech pojazdów, które istnieją w realnym świecie. Pierwszy start za kierownicą #TeamFordzillaP1 będzie ekscytujący, ze świadomością, że nie tylko pomogliśmy stworzyć ten pojazd, ale też że nikt wcześniej go nie prowadził.
źródło: newsrm.tv