Trwają Targi Sztuki Dostępnej Wiosna 2020

Do wyboru mamy tysiące dzieł sztuki. dzięki temu, że Targi odbywają się online, każdy może w nich uczestniczyć. To z kolei jest wielką szansą dla artystów, bo mają szansę dotrzeć do milionów ludzi.

Targi Sztuki Dostępnej Wiosna 2020 potrwają do 30 czerwca. Wystarczy wejść na stronę https://allegro.pl/zobacz/TSD, żeby móc zobaczyć wszystkie dzieła. Dla ułatwienia zostały posegregowane pod względem technik wykonania i przedziałów cenowych. Na oddzielnych listach znajdują sięgalerie i artyści indywidualni oraz oferty najchętniej oglądane przez internautów.

Rozpoznawczym znakiem Targów (www.targisztukidostepnej.pl) jest limit

ceny. Maksymalna cena obiektu wynosi 5 tys. zł. Zakupy na Targach odbywają się w systemie „kup teraz”, po cenach z góry ustalonych oraz nie przekraczających górnej granicy cenowej.

Allegro jest znane z rozwoju kategorii: Kolekcje i sztuka,. Jest więc naturalnym miejscem do przeprowadzenia Targów Sztuki Dostępnej w formie online. W wydarzeniu każdy może wziąć w nich udział, niezależnie od miejsca pobytu. Dla twórców jest to znakomita okazja do zaprezentowania swoich prac ogromnej społeczności kupujących i pozyskania nowych odbiorców.

Udział w wydarzeniu biorą jak zwykle, galerie i artyści z całej Polski. Jeśli chodzi o galerie to mamy m.in. Vivid z Wrocławia, krakowskie galerie Connaisseur, Dyląg i Fresz oraz warszawskie: Ether, 101 Projekt, Stalowa, ToTuArt, Po Prawej Stronie Wisły.

Galerie oferują kolekcjonerskie perełki. Leonarda Art Gallery sprzedaje plakaty legendarnego Rosława Szaybo, gwasze Andrzeja Cisowskiego oraz limitowanąedycję12 grafik mistrza Andrzeja Dudzińskiego pt. „I znowu daliśmy się zaskoczyć”. Galeria ArtKomiks.pl proponuje bogatą ofertę czołowych światowych twórców działających w gatunku custom

bootleg toys (zabawki kolekcjonerskie). Na Licytację Specjalną galeria przeznaczyła jedną z figurek słynnego artysty kryjącego się pod pseudonimem KAWS, z edycji przygotowanej dla MoMA z okazji indywidualnej wystawy w 2017 roku. Cena wywoławcza obiektu to 3 tys. zł.

Artyści występujący indywidualnie na Targach, reprezentują różne pokolenia i środowiska. Są wśród nich znani i cenieni twórcy, tacy jak Joanna Sarapata czy Piotr Czajkowski, który specjalnie na Targi przygotował nowy zbiór rysunków ze swojego słynnego cyklu METRO. Dla wielbicieli street artu sensacją jest obecność na Targach Młodego Drona, postaci kultowej w kręgu grafficiarskim. Wystawia on na sprzedaż najnowsze prace wykonane w technikach litografii i sitodruku.

Targi Sztuki Dostępnej to tylko i wyłącznie sztuka współczesna, ale do wyboru mamy obrazy wykonane w różnych technikach i gatunkach. Nie

brakuje także grafiki warsztatowej oraz inkografii (tu jak zwykle prym wiedzie DESA Modern z odbitkami dzieł słynnych polskich malarzy, np. Edwarda Dwurnika, Jana Dobkowskiego, Jana Wilkonia, Tadeusza Dominika. Możemy kupić plakaty: Filip Zbrzeźniak, fotografie artystyczne: Jarek Madejski, Piotr Leczkowski, rzeźby: Krzysztof Renes, Jarosław Borek, a także dzieła ze szkła artystycznego: Magdalena Tyc-Witwicka.
Karolina Jędryszek