Jak tworzone są efektowne wnętrza w biurowcu?

W Polna Corner – Tétris zaprojektował oraz wykonał biuro z indywidualnymi rozwiązaniami dla ponad 20-osobowego zespołu firmy REINO Capital.
Firma REINO Capital na swoją nową siedzibę w centrum Warszawy wybrała niedawno oddany do użytku – biurowiec Polna Corner. Zespołowi REINO zależało, by wnętrza były eleganckie, sprzyjały spotkaniom formalnym oraz aby były przestronne, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, przyjaznych dla pracowników.

Eksperci z Design + Build z Tétris zajęli się projektem i realizacją biura.

Podczas przygotowywania koncepcji poszczególnych pomieszczeń, architekci z Tétris konsultowali się z pracownikami, którzy mieli z nich korzystać. Dzięki temu projekt, który powstał, w pełni odpowiadał użytkownikom. W biurze REINO Capital zaproponowaliśmy motywy industrialne, wykorzystaliśmy tynk imitujący zardzewiałą blachę, beton, elementy ze stali i rur, w połączeniu z deskami drewnianymi i ciepłymi; naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Dzięki efektownym i prostym zabiegom, uzyskaliśmy w nowoczesnym biurowcu efekt pofabrycznego wnętrza. Na przykład salki spotkań i gabinety wydzielone są za pomocą przeszkleń ze stalowymi, czarnymi szprosami.

Na powierzchni ok. 360 mkw powstały strefy do pracy dla ponad 20-osobowego zespołu, sale do spotkań, a także przestrzenie do relaksu i wspólnego spędzania czasu. Szczególnego charakteru wnętrzu nadają oryginalne, industrialne lampy sufitowe i ścienne. A chłód betonu i stali został przełamany drewnianymi regałami, elementami zabudowy kuchennej, miękkimi fotelami w ciepłych, camelowych odcieniach czy też huśtawkami podwieszonymi pod sufitem w strefie chillout. Przy wejściu jedną ze ścian biura ozdabia oryginalny mural przedstawiający nosorożca — maskotkę firmy. Malunek wykonał Adam Jastrzębski z IXICOLOR na

podstawie rysunku autorstwa dziecka.Pracownicy firmy mają taką tradycję, że niektórzy z nich gotują czasem posiłki dla wszystkich. Dlatego zaprojektowaliśmy dla nich otwartą, wygodną kuchnię połączoną ze strefą jadalną. Przy długim stole z drewnianym blatem zespół REINO może wspólnie spędzać czas w przyjemnej, nieformalnej atmosferze.

W efekcie 6 miesięcy prac, powstało eleganckie wnętrze ujmujące wysokiej klasy minimalizmem.

We wnętrzu zaprojektowanym i wykonanym przez ekspertów Tétris doskonale nam się pracuje. Jest ono jednocześnie przestronne i zapewnia niezbędną do skupienia i pracy prywatność. Na szczególne podkreślenie zasługuje jakość detali i spójność projektu.
Magdalena Ossowska