Przeszczep włosów – co warto wiedzieć?

Przeszczep włosów-zabiegi, ceny

Przeszczep włosów pozwala pozbyć się łysiny, częściowej lub całkowitej. Utrata włosów jest nie tylko dyskomfortem, ale skutkuje niską samooceną. Szczególnie odczuwają go mężczyźni na poważnych stanowiskach w firmach i zajmujący się biznesem. Panowie, którzy mieli zawsze prezencję, gęste czupryny i w pewnym momencie zauważają nieestetyczne prześwity, zakola i gołe place z tyłu głowy, nie potrafią pogodzić się z tym faktem. Niekorzystna zmiana wpływa niekiedy na utratę autorytetu.

Niestety, nie ma na to leków i żadne nawet najlepsze preparaty nie są w stanie pomóc. łysienie jest związane z hormonami, dokładnie z dihydrotestosteronem, pod wpływem którego mieszki przestają być aktywne, włosy stają się cieńsze i słabsze. Niekiedy za wszystko odpowiedzialne są geny. Najpierw tworzą się zakola, a później proces rozszerza się na całą głowę. Można temu zaradzić, poddając się przeszczepowi włosów. Warto w tym miejscu wspomnieć o odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów nie jest tanim zabiegiem i może sięgać nawet 35 tys. złotych. Jest jednak inwestycją w siebie, w swój wygląd, więc inwestycja staje się opłacalna.  Tym bardziej, gdy panowie z tego powodu miewają depresję. Cena zabiegu zależy od wielkości łysiny. Jeśli mniejszych placach, wydatek jest mniejszy, w granicach 3 tys. zł.  Wiele zależy od zastosowanej metody. Przed podjęciem decyzji, należy sprawdzić opinie i referencje o danym gabinecie.

Warto wybrać się do kliniki, która zatrudnia doświadczonych lekarzy, wykonujących zabiegi nowoczesnym sprzętem. Nie ma potrzeby wyjeżdżania za granicę, bo w Polsce można znaleźć znakomitych specjalistów, stosujących najnowocześniejsze metody. Proces transplantacji zaczyna się od konsultacji, wywiadu z pacjentem i przebiegu łysienia. Lekarz sprawdza: wielkość ubytku i strukturę włosów oraz mieszki włosowe. Dopiero wówczas proponuje taką metodę, która przyniesie efekty, jakich oczekuje dana osoba.

Jak długo utrzymuje się przeszczep włosów?

Wiele osób zastanawia się, czy przeszczep włosów jest trwały.  Warto uspokoić panów, którzy zastanawiają się nad zabiegiem, że rezultat jest długotrwały. U większości osób transplantację wykonuje się raz na całe życie, a sporadycznie na kilkadziesiąt lat.  Trzeba zgłosić się do specjalisty, który precyzyjnie wykonuje przeszczepy. Lekarz przedstawi proces przeszczepu i przygotuje pacjenta na różne sytuacje, jakie pojawiają się w pierwszym etapie.

Włosy najpierw wypadają, więc nie ma powodów do zmartwień. Natomiast odrastające na wszczepianych mieszkach, są trwałe. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Może być wykonywany jedną z metod, takich jak:

  • Metoda FUE
  • Metoda DHI
  • Metoda uzupełniająca PRP.
  • Metoda uzupełniająca – komórki macierzyste
  • System WAW i technika hybrydowa.

Pacjent musi przestrzegać zaleceń lekarza, nawet gdy chodzi o mycie głowy. Musi unikać sauny, ćwiczeń na siłowni, kąpieli w morzu czy w basenie.

Ile kosztuje 1 graft?

Przeszczep włosów jest dość kosztownym zabiegiem. Cena zależy od zastosowanej metody, liczby przeszczepionych graftów i miejsca zabiegu. Koszt transplantacji jest określany w graftach. Za mieszek trzeba zapłacić od 10 do 18 zł. Zakola oraz obniżenie linii włosów lekarz stosuje 600-1000 graftów, więc koszt wynosi do 12 000 zł. Czubek głowy wymaga przeszczepienia 800-1200 graftów, więc trzeba liczyć nawet 14 400 zł. Natomiast szczyt głowy kosztuje około 18 000, ponieważ jest potrzebnych 1000-1500 graftów.  Specjalista musi ocenić liczbę mieszków włosowych, potrzebnych do implantacji i dopiero wówczas przedstawia koszt zabiegu. Największą popularnością cieszy się metoda FUE-DHI, ale są też inne sposoby. Za granicą zabiegi być tańsze, ale nie zawsze są zachowywane odpowiednie warunki higieniczne. Trzeba zachować dużą ostrożność przed wyborem gabinetu.
Arkadiusz Malanowski