Konkurs Paradyż Designers – wyślij zgłoszenie

Konkurs dla projektantów wnętrz i architektów

Konkurs Paradyż Designers – zostało tylko kilka dni na wysłanie zgłoszenia, bo termin upływa 29 lutego o godzinie 23.59 . Warto wziąć udział i zaprezentować swoje projekty, sięgając po nagrody pieniężne. Zwycięzcy pierwszych miejsc pojadą do Mediolanu na Salone del Mobile.

Międzynarodowy konkurs Paradyż Designers – tematyka

Studenci, projektanci i architekci, którzy chcą wziąć udział w tej edycji, w której kreatywność spotyka się z innowacją. Nagrody czekają na zwycięzców,, ale muszą wysłać swoje prace do 29 lutego 2024 roku o godzinie 23.59, Pod koniec marca 2024 roku zostaną ogłoszone wyniki . Nie przegap wyjątkowej szansy, bo stawka jest wysoka. Pula nagród o łącznej wartości 40 000 euro i wyjazd do Mediolanu na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa – targi Salone del Mobile.

Głównym zadaniem uczestników jest zaprojektowanie produktu w formie grafiki 3D z zastosowaniem wielkoformatowych spieków TRI-D . Można też przesłać wcześniej wykonany lub już zrealizowany projekt. Jeśli wizualizacja spełnia określone wymagania, można ją zgłosić do poniższych kategorii:

  • główna dla architektów i projektantów wnętrz,
  • projekt studencki dla debiutantów: studentów kierunków artystycznych i architektonicznych,
  • specjalna z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D : Produkt: m.in. kominki, blaty kuchenne i łazienkowe, parapety, donice, stoły, wyspy kuchenne, stoliki kawowe. Outdoor: elementy małej architektury na zewnątrz budynków, Wnętrze: wewnątrz budynków.

Ta edycja jest wyjątkowa, ze względu na skład jury, przewodniczyć będzie Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt, artysta. Inni eksperci to, m.in.: Didier F. Faustino, David Basulto, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Ewa P. Porębska,, Oskar Zięta, Szymon Hanczar, Kuratorem merytorycznym jest Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury. Jest znanym twórcą i redaktorem naczelnym czasopisma Architecture Snob. Na stronie https://paradyzdesigners.com/ publikowana jest pełna lista jury, harmonogram regulamin konkursu Paradyż Designers oraz materiały do pobrania.

Pionier produkcji spieków wielkoformatowych TRI-D

Pionierem jest Ceramika Paradyż, wyróżniająca się na tle innych firm. Wykorzystuje innowacyjną technologię, która pozwala uzyskać w całym przekroju płyt, efekt barwnych żył. Różnorodne struktury spieków, które naśladują surowiec naturalny, dają nieograniczone możliwości projektowe, od klasyki po nowoczesny minimalizm. Kolekcje TRI-D w tym roku docenili eksperci z branży w konkursie –Perły Ceramiki UE. Wyróżniają się bowiem na rynku pod względem jakości i wzornictwa, jako najlepiej wpisujące się w trendy światowe.

Właśnie ten piękny, a przy tym funkcjonalny materiał stał się tematem projektów uczestników konkursu Paradyż Designers. Zostało tylko kilka dni na zgłoszenie uczestnictwa, więc warto przyspieszyć termin ukończenia prac, Jest to wyjątkowa szansa na otrzymanie wyróżnienia w świecie architektury!
Magdalena Jankowska