Niezapomniane wakacje w Sarbinowie

Wakacje w Sarbinowie- atrakcje, zdrowie, wypoczynek

Chcąc zapewnić sobie niezapomniane wakacje w Sarbinowie, trzeba tu oczywiście przyjechać. Wiele do powiedzenia mają osoby, które od kilkunastu lat wybierają tę nadmorską miejscowość na letni wypoczynek. Spotykają się w Sarbinowie, by spędzić czas, spróbować swoich sił na karaoke, odpocząć, pokąpać i opalić się na brąz. Z tego względu, że nigdzie zachód słońca nie jest tak piękny, jak nad morzem, to codziennie urlopowicze czkają na plaży i promenadzie na ten moment. Uwieczniają niesamowite widoki na zdjęciach.

Niezapomniane wakacje w Sarbinowie

Jest to fakt, bo kto raz tu przyjedzie, zawsze tu wraca. Są grupy osób w różnym przedziale wiekowym, pochodzących z całej Polski, które od kilkunastu lat spotykają się w Sarbinowie. Nie wyobrażają sobie wakacji w innym miejscu. Zdarzają się też turyści, którzy przyjeżdżali do Sarbinowa z rodzicami i dziadkami, dziś spędzają wakacje ze swoimi dziećmi. Widzą więc, jak na przestrzeni lat, mała mieścina zmieniła się w kurort. Choć każdy z innych powodów przyjeżdża do Sarbinowa, to wszyscy jednogłośnie twierdzą, że jest wyjątkowe pod wieloma względami.

W Sarbinowie przede wszystkim panuje przyjazna atmosfera. Nie ma tu żadnych incydentów, awantur, bijatyk, przez co jest bardzo bezpiecznie. Można nawet w nocy wyjść na spacer, wiedząc, że nic złego się nie wydarzy. Kolejnym atutem jest życzliwość i uprzejmość przyjezdnych i mieszkańców, co wprawia, że każdy doskonale się tu czuje i z żalem opuszcza kurort. Centralnym miejscem w Sarbinowie jest 2. km promenada. Urlopowicze spędzają tu całe dnie. Wieczorami spacerują, tańczą przy dźwiękach zespołu, grającego do późnych godzin. Sprawdzają też swoje umiejętności wokalne na karaoke, bo jak to mówią, śpiewać każdy może. Dzieci i dorośli chętnie zatrzymują się przy cymbergajach, automatach czy innych maszyn do gier. Jednym słowem, wszyscy się doskonale bawią.

Plaża w Sarbinowie

Promenada jest dostosowana dla osób z różnymi niesprawnościami, dlatego kto tylko ma ochotę, może zejść na plażę. Znajdzie się miejsce dla każdego, bo plaża jest szeroka i zadbana. Czysty piasek zachęca do opalania, dlatego wczasowicze spędzają tu całe dnie z małymi przerwami. Można się bezpiecznie kąpać, bo plaża jest strzeżona. Osoby, które wolą samotność i przeszkadzają im hałasy, zajmują miejsca oddalone od centrum. Dzieci mają okazję na sfotografowanie z bajkowymi postaciami czy zabawę w dmuchanym zamku. Długa sarbinowska promenada i piękna plaża corocznie w rankingach zajmują wysokie pozycje. Doskonałym rozwiązaniem jest też kamera Sarbinowo. Pokazuje plażę na żywo, więc można w Internecie śledzić aktualny stan kąpieliska przez cały rok. Jeśli pokazana jest plaża w Sarbinowie to także znajomi wylegujący się na piasku, więc można ich obserwować w Internecie.

Promenada stała się dla wielu turystów magnesem, z tego też względu Sarbinowo przyciąga coraz więcej osób. Wbrew pozorom, nie ma tłumów, ponieważ miejscowość się rozbudowała. Można wynająć domek czy kwaterę w centrum, w lesie lub w zacisznym miejscu, znaczenie oddalonym. Większość osób decyduje się na nocleg przy samym morzu, by mieć blisko do plaży. Przy promenadzie są: lodziarnie, kawiarnie, smażalnie ryb, pizzerie, knajpki z fast food etc. Nie trzeba więc schodzić z plaży, żeby ugasić pragnienie i zjeść obiad. 

Kwatery i sanatoria w Sarbinowie

Sarbinowo w sezonie urlopowym jest oblegane przez turystów, więc chcąc zarezerwować miejsce noclegowe w domku campingowym, pensjonacie czy w willi blisko morza, nie czekajmy do ostatniej chwili. Kiedy w lipcu i sierpniu pogoda jest sprzyjająca, może zajść konieczność wynajęcia pokoju czy domku 300 m od plaży, a nawet w dalszej odległości. Osoby, które uznają tylko hotele, również będą usatysfakcjonowane, ponieważ obiekty oferują pokoje i apartamenty komfortowo wyposażone.  Luksusowe hotele z basenem w Sarbinowie czy nawet domki oferują dodatkowe atrakcje. Można też korzystać z jacuzzi, sauny suchej i parowej, Oferty są zróżnicowane i dostosowane do oczekiwań turystów.

Sarbinowo słynie również z licznych sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych, dlatego kuracjusze przyjeżdżają tu na leczenie. Organizowane są turnusy 10 i 14. dniowe dla dzieci i dorosłych. Sanatoria oferują różne zabiegi, m.in.: masaże klasyczne, z borowiny, hydromasaże, inhalacje, kinezyterapie, elektroterapie, magnetoterapie i laseroterapie, naświetlanie lampami terapeutycznymi, krioterapie, hipoterapie oraz wiele innych metod. Kuracje w połączeniu z nadmorskim klimatem, poprawiają zdrowie i samopoczucie. Dzięki temu, że ośrodki wyposażone są ponadto stoły bilardowe, boiska do siatkówki i koszykówki, korty tenisowy oraz wypożyczalnie rowerów czy innych sprzętów sportowych, a także w place zabaw dla dzieci, można spędzać czas rekreacyjnie.

Gościnne Sarbinowo wita każdego

W tej niewielkiej miejscowości oddalonej o 7 km od Mielna, niespełna 20 km od Koszalina i 33 km od Kołobrzegu, warto spędzić długi weekend, nie tylko letni urlop. Każdy ma zapewnione niezapomniane wakacje w Sarbinowie, także turysta nastawiony jest na zwiedzanie. Jest kilka miejsc wartych odwiedzenia w kurorcie, ale też w pobliskich miejscowościach. Latem głównym zainteresowanie cieszy się plaża, co nie znaczy, że wszyscy leżą plackiem na piasku. Wczasowicze biegają i spacerują wzdłuż brzegu morza, a niektórzy wypożyczają sprzęt wodny i wypływają w morze.  Bałtyk zachęca do kąpieli, bo nie ma nic przyjemniejszego jak pływać latem w morzu, szczególnie, gdy słońce praży.

Morska woda zawiera magnez, sód, jod, żelazo, wapń, siarkę, chlor, bor i fosfor, których potrzebuje nasz organizm, dlatego warto się zanurzać jak najczęściej, dla dobra zdrowia i skóry. Jej właściwości lecznicze znane są od wielu lat. Przyjazd do Sarbinowa jest wskazany również dla odpoczynku, by zebrać siły na kolejny rok. Z pobytu będą cieszyły się dzieci, ponieważ oprócz budowania zamków z piasku, kąpania się w morzu mogą korzystać z wielu atrakcji, a także wziąć mikrofon do ręki i śpiewać na karaoke.  
AM

One Comment

  1. […] jest nie tylko w Gdańsku, Sopocie i Gdynia, ale również w innych miejscowościach, jak np.: Sarbinowo, Szczecin, Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Stegna. Znalezienie bryłek nie jest problematyczne, ale […]

Comments are closed.