Krzesła marki TOOU już w Polsce

Krzesła Toou są ergonomiczne, przystępne cenowo i dostosowane do codziennego użytku. Te wartości przyświecały najnowszym modelom z linii Cadrea, który dla marki zaprojektował Simone Viola.

TOOU wyrosła na bazie europejskiej szkoły projektowania, w szczególności w oparciu o inspiracje włoskie, szwajcarskie i skandynawskie. Projekty krzeseł tworzone są z myślą o wnętrzach, jak i ogrodach i tarasach. Uniwersalne przeznaczenie i design modeli sprawia, że adresowane są do bardzo szerokiego kręgu użytkowników. W Polsce pojawiły dzięki firmie BM Housing. Wysoką jakość krzeseł wykonywanych w całości lub w cześci z polipropylenu zapewniają formy, które dla marki przygotowuje firma zajmująca się od ponad 30 lat produkcją dla przemysłu motoryzacyjnego. Dzięki temu wszystkie modele są bardzo precyzyjnie odlane. Główna siedzibą TOOU są Włochy, drugą pozostaje Honkong.

Dążymy do tego, aby każdy nasz produkt był atrakcyjny, przystępny cenowo i unikalny. Zastosowanie szerokiej gamy surowców, kształtów i kolorów sprawia, że choć produkowane na szeroką skale, meble TOOU nabierają spersonalizowanego charakteru. Nasze produkty to realizacja wyrazistych i dopracowanych pomysłów. Naszym celem jest tworzenie mebli, które posłużą na lata – mówi Simone Viola, projektant marki.

Czasami kształty mebli mogą przypominać znane zapachy, mogą też wyzwalać wspomnienia, a ich linie mogą wydawać się pozornie znajome. Tak właśnie jest w przypadku kolekcji krzeseł Cadrea. Krzesło, oraz wysokie i niskie stołki to jedne z podstawowych form jakie znane są w meblarstwie. Stanowią nieodzowne elementy każdego wnętrza, ale też balkonów i tarasów. Krzesła z linii Cadrea to produkty z polipropylenu i włókna szklanego charakteryzujące się lekkością, odpornością na działanie światła i czynników atmosferycznych. Dlatego idealnie nadawać się będą również jako wyposażenie restauracyjnych czy kawiarnianych ogródków. Pod kątem wygody i wytrzymałości, przypominają krzesła kawiarniane, jednak pod względem wyglądu, zyskały świeżość charakterystyczną dla współczesnego designu. Dostępne są w subtelnych odcieniach bieli i beżu, czekolady i głębokiej czerni, a także eleganckiej ciemnej zieleni. Dopełnieniem kolekcji są krzesła do wnętrz posiadające siedzisko obite delikatną skórą ekologiczną w dopasowanych lub kontrastujących barwach czerni, kawy i koniaku.

Sylwetka projektanta kolekcji Cadrea
Simone Viola urodził się w miejscowości Mendrisio w Szwajcarii w 1985 roku. Po rygorystycznym szkoleniu z zakresu wzornictwa przemysłowego w Mediolanie i dzięki współpracy nad badaniami architektonicznymi i projektowymi, Simone zaczął zdobywać doświadczenie zawodowe zarówno w Szwajcarii, jak i za granicą. W 2011 roku założył studio projektowe Simone Viola, koncentrując się na projektach przemysłowych mebli i dodatków. Jego filozofia opiera się na badaniach nad surowcami i aspektami technicznymi związanymi z rozwojem projektu, koncepcyjnie kierując się odniesieniami historycznymi i artystycznymi. Takie podejście idealnie łączy się ze współczesnym wzornictwem, w którym przedmiot nie jest wyrazem trendów, ale połączeniem formy i funkcji gwarantującym trwałość produktu. Miękkie, naturalne, eleganckie kształty i wysoka dbałość o szczegóły są charakterystyczne dla jego pracy, a ciągła optymalizacja fazy rozwojowej pozwala mu tworzyć meble, które mogą pochwalić się wysoką jakością i uniwersalnością.
Jarosław Kril