Polska firma podbija Bliski Wschód

Z końcem stycznia 2018 roku w Ajman w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończono prace budowlane i otworzono nowy hipermarket. Odpowiedzialne za projekt wystroju oraz wyposażenie było Modern-Expo Group. To pierwszy tak duży projekt firmy w tym regionie.
Pierwszym krokiem do rozpoczęcia współpracy było podpisanie kontraktu w połowie sierpnia 2017 roku, w którym Modern-Expo zobowiązało się do przeprowadzenia prac budowlanych oraz dostarczenia kompletnego wyposażenia do ośmiu hipermarketów, w tym do działów spożywczych, mięsnych, odzieżowych oraz elektronicznych. Pięć miesięcy później, 25 stycznia 2018 r., nowy hipermarket powitał swoich pierwszych gości.

– Współpraca z COOP Ajman Markets to dla nas pierwszy tak duży projekt w tym regionie.Wspólnie opracowaliśmy koncept sklepu, uwzględniając najnowsze trendy i doświadczenia zakupowe (shopperexperience). Oprócz pełnego wyposażenia dostarczamy partnerowi również pakiet innowacyjnych rozwiązań w zakresie handlu detalicznego. Osiągnięty sukces jest dowodem na efektywność działań. Kolejne wyzwania przed nami, Ajman COOP planuje otwarcie jeszcze 7 hipermarketów– potwierdza Bogdan Łukasik, przewodniczący rady nadzorczej Modern-Expo Group.

Na powierzchni około 4500m2 Modern-Expo wykonało prace budowlane i serwisowe, wykorzystując ekskluzywny kolor marki dla regałów, który zgodnie z projektem będzie kształtował nowy styl korporacyjny dla COOP Ajman Markets. Strategią Modern-Expo jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klienta, dzięki wydajnym i nowoczesnym technologiom produkcyjnym oraz nieszablonowemu podejściu.Firma zaprojektowała i wyprodukowała m.in. regały sklepowe dla owoców i warzyw, regały piekarnicze, urządzenia chłodnicze, boksy kasoweczy regały wysokiego składowania dla magazynu sklepowego. Dodatkowo po raz pierwszy w tym regionie firma dostarczyła swój regał chłodniczy CoolJet z drzwiami uchylnymi, agregat do przygotowania pizzy i bemary.
Magdalena Pytkowska