EKO – OKNA poszukują pracowników na stanowisko montera

Firma EKO-OKNA S.A. nieustannie poszukuje nowych pracowników produkcyjnych. Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko młodszy monter/monter szyb zespolonych. O specyfice pracy w dziale szyb zespolonych i korzyściach wynikających z zatrudnienia w przedsiębiorstwie – Stanisław Grzegorzek, kierownik działu szyb zespolonych w EKO-OKNA S.A.
– Praca w naszym dziale to przede wszystkim ciekawe, rozwojowe ale też odpowiedzialne zajęcie. Naszym pracownikom zapewniamy jak najlepsze warunki zatrudnienia, możliwość pracy przy pomocy najlepszych technologii i najnowocześniejszego parku maszynowego oraz bardzo dobrą ścieżkę rozwoju – powiedział Stanisław Grzegorzek, kierownik działu szyb zespolonych w EKO-OKNA S.A.

Firma proponuje wynagrodzenie do 2,5 tys. zł netto na start (uzależnione od dotychczasowego doświadczenia) oraz po okresie próbnym premię uznaniową uwarunkowaną wydajnością i jakością pracy. Zakład oferuje także premię w wysokości 1000 zł za przejście do przedsiębiorstwa dla tych, którzy mają min. 2 – letnie doświadczenie u innego pracodawcy.

Obecnie zakład produkuje ok. 4 tysiące szyb dziennie. Liczba ta będzie jednak rosnąć. Zleceń jest coraz więcej, powstają kolejne linie produkcyjne. Firma poszukuje obecnie osób do pracy na stanowisku młodszy monter/monter szyb zespolonych. – Zatrudnieni pracują na kilku polach. Sam początek odbywa się przy automatycznych stołach rozkroju szkła, jak i obsłudze komputera sterującego, podajnika automatycznego oraz przy łamaniu pokrojonej tafli. Następnie już pojedyncze elementy wkładane są do wózka sortowniczego. Nad samymi stołami wyświetlana jest optymalizacja (czyli wszystkie kawałki na które tafla jest pokrojona), wraz z numerem przegródki w której powinna się poszczególna formatka znaleźć – wyjaśnił Stanisław Grzegorzek.

W wydziale pracować mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ci pierwsi jednak na stanowiskach wymagających znacznie większej siły fizycznej. – Jakimi cechami powinien wykazywać się kandydat? Przede wszystkim musi chcieć pracować. Nie wymagamy specjalnych umiejętności manualnych czy plastycznych. Jest to praca przy liniach produkcyjnych. Co więcej, każdy nowy pracownik przejdzie szkolenie z trenerem wewnętrznym, który przysposobi go do pracy z poszczególnymi maszynami. We wdrażanie nowicjuszy zaangażowani są także kierownicy zmiany i brygadziści. Dbamy o nowo zatrudnione osoby najlepiej jak potrafimy. Pracujemy na sprzęcie najlepszego na świecie dostawcy maszyn do produkcji szyb zespolonych. Oprócz tego wdrażamy systemy zarządzania produkcją. Stosujemy narzędzia, które usprawniają i pozwalają rozwijać nasze działania – dodał przedstawiciel EKO-OKNA S.A.

Jak zaznacza Stanisław Grzegorzek praca ze szkłem jest specyficznym, ale także satysfakcjonującym zajęciem. – Szyba jest kluczowym elementem całego okna. Staramy się nauczyć nowo przyjętych zachowania przy szkle. Praca z tym materiałem może być bardzo ciekawa, natomiast trzeba do niego podchodzić z delikatnością i szacunkiem. To wdzięczny materiał, który niestety bardzo łatwo uszkodzić i zrobić sobie samemu krzywdę. Oczywiście pracownicy wyposażeni są we wszelkie środki ostrożności: rękawice, zarękawki, specjalne fartuchy i okulary. Dodam, że jeżeli ktoś raz wdroży się w tę branżę będzie chciał zostać z nią na dłużej – mówił S. Grzegorzek z EKO-OKNA S.A.

Możliwości rozwoju kariery zawodowej w dziale produkcji są bardzo duże. – Firma posiada dwie linie do produkcji szyb. Za chwilę montowane będą kolejne dwie. Ludzie, którzy w jakiś sposób się wykazują i są zaangażowani, mają szansę zostać liderami, czy też brygadzistami. Wszystko zależy od chęci, systematyczności i nabytych umiejętności – dodał kierownik działu szyb zespolonych.

Należy pamiętać, że przedsiębiorstwo oprócz stabilnych warunków zatrudnienia, proponuje wiele ważnych benefitów. Każdy z pracowników może korzystać z podnoszących kwalifikacje szkoleń, brać udział w projektach, dzielić się swoimi pomysłami. Firma zapewnia także transport do zakładu pracy (największy na Śląsku). Każdy kto zechce dołączyć do załogi EKO-OKNA S.A. może korzystać m.in. z pakietu socjalnego, karty Multisport, prywatnej opieki medycznej i wielu, wielu innych.

Tradycyjnie by złożyć swoje CV można się skontaktować z Działem Rekrutacji EKO-OKNA S.A. pod numerem telefonu (32) 459 15 64 lub wysłać swoje dokumenty na adres e-mail rekrutacja@ekookna.pl.
Magdalena Matusik