15 czerwca – digitalowy Kongres Stolarki Polskiej

15 czerwca br. odbędzie się najbardziej oczekiwane wydarzenie w branży budowlanej – XI Kongres Stolarki Polskiej. Tym razem prelegenci, reprezentujący, m.in. BCC, EY Polska czy Microsoft Technology Center, spotkają się z uczestnikami w wirtualnym środowisku. Zaplanowano dwa wyjątkowe bloki tematyczne: „TRENDY” i „INSPIRACJE”, które nawiązują do aktualnych wyzwań biznesowych, oraz uroczysta digitalowa Gala, połączona z obchodami jubileuszu 25-lecia Związku POiD, w czasie której wręczone zostaną nagrody branżowe.  
Kongres Stolarki Polskiej, który jest organizowany przez Związek POiD, ma długą tradycję. Z uwagi na bogaty program merytoryczny, kolejne jego odsłony co roku przyciągały ponad 300 uczestników – właścicieli i przedstawicieli kadry zarządzającej firm z sektora stolarki budowlanej, reprezentantów świata, biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy. Tym razem wydarzenie będzie miało digitalowy charakter i otwartą dla każdego formułę. Dzięki temu może w nim wziąć udział jeszcze większe, nawet międzynarodowe audytorium. Program merytoryczny będzie obejmował najważniejsze aktualnie dla biznesu, w tym branży budowlanej, tematy.

Pierwszy blog tematyczny „TRENDY” „Wpływ trendów na budowanie odporności w czasach kryzysu” będzie składał się z 4 autonomicznych części. Jego moderatorkami będą: Małgorzata Walczak-Gomuła i Beata Tomczak-Majewska z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

Jako pierwsze omówione zostaną niestabilne trendy gospodarcze, które utrudniają aktualnie przezwyciężenie odwiecznych wyzwań związanych z produktywnością w wielu sektorach. Zaprezentowane zostaną obawy liderów biznesu, które dotyczą niepewności związanej z: przepisami podatkowymi, wzrostem gospodarczym, dalszym rozwojem pandemii, przeregulowaniem rynku, obciążeniami podatkowych czy regulacjami w ramach tzw. Nowego Ładu. O szansach i wyzwaniach czekających przedsiębiorców opowie Witold Orłowski, Główny doradca ekonomiczny, PwC Polska.

Następnie Adrianna Kilińska, Prezes Zarządu Engave S.A., ekspert Business Centre Club, przedstawi zagadnienia związane z transformacją cyfrową, która okazuje się obecnie kluczem do uzyskania konkurencyjności biznesu na zmieniającym się i coraz bardziej wymagającym rynku. Taka reforma wymaga jednak stworzenia kultury organizacyjnej, która wprowadza zmiany technologiczne z empatią wobec ludzi i procesów.

W ramach przedstawienia kolejnego trendu, Jarosław Sokolnicki, Head of Microsoft Technology Center, nawiąże do tematu cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa. Cyfryzacja zostanie zaprezentowana jako zmiana kulturowa, która wymaga od organizacji ciągłego kwestionowania status quo, częstego eksperymentowania czy odejścia od długotrwałych procesów biznesowych, na których zbudowano firmy, na rzecz stosunkowo nowych praktyk.

Na końcu ekspertki z EY Polska: Magdalena Hilgner i Katarzyna Kłaczyńska-Lewis opowiedzą o prawnych zawiłościach Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście sektora budowlanego. Nawiążą do zagadnień związanych z Renovation wave, cłami węglowymi, gospodarką w obiegu zamkniętym czy łańcuchem dostaw.

Transmisja będzie dostępna 15 czerwca br. o godz. 10:00 na kanale YouTube Związku POiD:
https://www.youtube.com/user/ZwiazekPOiD

Wydarzenie będzie transmitowane także na platformie Facebook:
https://fb.me/e/2nsYuKH4e

Szczegółowy harmonogram wydarzenia jest dostępny pod adresem:
https://kongres.poid.eu/harmonogram/
Melania Wojas