Najlepsze plaże na Majorce 2022

Najlepsze plaże na Majorce, gdzie pojechać w wakacje?

Co roku na hiszpańską wyspę – Majorkę, przybywają spragnieni słońca wczasowicze z całego świata w poszukiwaniu egzotyki, wyśmienitego jedzenia, relaksu oraz krystalicznie czystej wody. Jednym z największych atutów Majorki są jej zapierające dech w piersiach plaże!

Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przeanalizowała dane z Google Maps, aby dowiedzieć się, które plaże na Majorce są najlepiej oceniane, a tym samym dostarczyć inspiracji na tegoroczne wakacje. Przeanalizowaliśmy listę plaż dzięki Google Maps wraz z liczbą recenzji i średnią ocen. Wszystkie plaże, które posiadają więcej niż 100 opinii, zostały uszeregowane według średniej oceny odwiedzających i liczby opinii, które otrzymały.

  1. Cala Figuera – 1235 opinii, 4.7/5 gwiazdek

Oficjalnie najlepiej ocenianą plażą na Majorce jest Cala Figuera! Ta piękna plaża znajduje się w północno-wschodniej części wyspy, w zatoce Cap de Formentor. Ta plaża to idealne miejsce na ucieczkę przed tłumami turystów, położona wśród majestatycznych klifów. Cala Figuera to plaża kamienisto – żwirowa, z kilkoma piaszczystymi fragmentami. Najpiękniejszą atrakcją tego miejsca jest krystalicznie czysta woda, idealna, gdy chcemy spróbować snorkelingu.

  1. Cala Llombards – 122 opinie, 4.7/5 gwiazdek

Na drugim miejscu w naszym rankingu znajduje się Cala Llombards – wspaniała plaża z jasnym piaskiem na południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki. Jest to naturalny raj dla turystów, a plaża ta jest dosyć popularna wśród lokalnych mieszkańców. Cala Llombards jest idealna do pływania i snorkelingu, dzięki bardzo spokojnej wodzie, co wynika z osłoniętego położenia plaży i wręcz transparentnej wody umożliwiającej obserwację podwodnego świata.

  1. Caló des Moro – 5978 opinii, 4.6/5 gwiazdek

Caló des Moro jest trzecią najlepszą plażą na Majorce. To plaża położona w południowo-wschodnim zakątku Majorki, zaledwie 6 kilometrów od Santanyi, małego, uroczego miasteczka, które jest popularnym celem podróży ze względu na swój balearski urok. Caló des Moro jest ukryta w zatoce, którą otaczają imponujące białe klify. Dość odległe położenie plaży od obiektów turystycznych sprawa, że jest to plaża z limitowanymi udogodnieniami, za to dzięki płytkiej i spokojnej wodzie jest to odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi.

  1. Cala Mesquida – 5405 opinii, 4.6/5 gwiazdek

Tuż za podium znajduje się Cala Mesquida, położona w dużej, pięknej zatoce w północno-wschodniej części wyspy. Zatoka ma około 0,5 km długości i 150 metrów szerokości, otoczona jest wspaniałymi wydmami i skałami. Ta plaża z drobnoziarnistym,

białym piaskiem i wspaniałą turkusową wodą jest popularna wśród miejscowych i doskonale nadaje się do nurkowania. W sezonie można tu znaleźć wszystkie plażowe udogodnienia: płatne leżaki, toalety, bary i zespół ratowniczy. Jeśli szukasz bardziej spokojnej miejscowości wypoczynkowej, ta okolica jest doskonałym wyborem. Ciekawymi miejscami do odwiedzenia w pobliżu są historyczne miasta Arta i Capdepera.

  1. Cala Agulla – 3804 opinie, 4.6/5 gwiazdek

Tuż obok Cala Mesquida, znajduje się równie piękna, ale bardziej popularna plaża Cala Agulla. Cala Agulla znajduje się około 2 km od Capdepera, w północno-wschodniej części Majorki. Wyjątkowość Cala Agulla polega na tym, że została ona kilkakrotnie wyróżniona Błękitną Flagą, co oznacza, że spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Każdy może tu popływać w turkusowej wodzie, cieszyć się piaszczystym otoczeniem i skalistym krajobrazem. Miejsce to jest wyjątkowo przyjazne dla rodzin ze względu na płytką wodę, dyżury ratowników i dostępność leżaków, parasoli, toalet. Po kąpieli słonecznej, możesz odpocząć w cieniu w pobliskiej restauracji lub wybrać się na spacer po lesie.

Cały ranking TOP 10 można znaleźć tutaj: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#najlepsze-plaze

Metodologia

Analizę przeprowadzono, korzystając z bazy danych Google Maps, wyszukując słowo „plaża” na Majorce. Wyniki zostały następnie manualnie przefiltrowane, aby wykluczyć wszystkie wyniki, które nie były plażami. Lista ta została następnie wykorzystana do stworzenia rankingu opartego na plażach z najlepszą średnią oceną, przy czym pierwszeństwo miały te z największą liczbą recenzji. Plaże z mniej niż 100 opiniami nie były brane pod uwagę.

O Holidu

Holidu jest czołową metawyszukiwarką obiektów wakacyjnych. Naszym celem jest ułatwienie rezerwacji domów i apartamentów wakacyjnych na całym świecie za najniższą możliwą cenę. Firma również pomaga właścicielom obiektów wakacyjnych w zwiększeniu liczby rezerwacji przy mniejszym nakładzie pracy, dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu pod marką Bookiply. Holidu zostało założone w 2014 roku przez braci Johannes’a i Michael’a Siebers. Ten szybko rozwijający się startup z Monachium, posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronach https://www.holidu.pl/ i https://www.bookiply.com.
Maja Trębicka