Oj się działo w Raciborzu 15 grudnia

Gwiazdka Serc na deskach RCK w Raciborzu

W piątek, 15 grudnia, w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się XVII edycja Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc. W tym roku, tematem przewodnim wydarzenia, były obchody 800-lecia praw miejskich Raciborza. Pomysłodawcą koncertu jest Raciborska Izba Gospodarcza.
W trakcie inauguracji wystąpił Marek Labus prezentując wiersz swojego autorstwa. Zaraz za nim wyświetlono powitalne wideo pochodzącej z Rudnika k. Raciborza aktorki filmowej i teatralnej, Magdaleny Walach, absolwentki krakowskiej PWST. Na deskach RCK zaprezentowała się także redakcja tygodnika Nowin Raciborskich, odśpiewując piosenkę poświęconą swojej historii. Tradycyjnie już na zakończenie wydarzenia, wszyscy artyści wykonali wspólnie utwór muzyczny. W tym roku było to kultowe „Tyle słońca” Anny Jantar.

Jednym z pierwszych występów tegorocznej Gwiazdki Serc był skecz „Deal” w wykonaniu Prezydenta Miasta Mirosława Lenka oraz Lucyny Siwek i Leszka Iwulskiego, przedstawicieli Bura Obsługi Prezydenta wraz z dziennikarką radiową Kamilą Besz.

Następnie utwór renesansowy zaprezentowali widowni członkowie raciborskiego Zespołu Muzyki Dawnej PSM. Po występie Zespołu Dariusz Krzyżyk zagrał w skeczu pt. „Książę Mieszko Plątonogi”. Z kolei burmistrzowie i wójtowie, w przedstawieniu ukazującym nadanie praw miejskich Raciborzowi, zawarli najważniejsze momenty tego ważnego wydarzenia.

Zespół Pompa Band zaprezentował piosenkę pt. „Sen o Raciborzu”, a Katarzyna i Jerzy Wiśniewscy przedstawili utwór pt. „Ostatnia nocka”. Raciborski zespół taneczny Skaza, pod przewodnictwem Manueli Krzykały porwał publiczność przepiękną choreografią „Broadway Jazz”. Następnie Zbigniew Woźniak, wyrecytował wiersz swojego autorstwa – „Belle Epoque”.

Gwiazdka Serc to koncert charytatywny, z którego dochód w całości przekazywany jest potrzebującym dzieciom z powiatu raciborskiego. W rolę artystów amatorów wcielają się znane raciborskie osobistości: samorządowcy, nauczyciele, przedstawiciele największych raciborskich przedsiębiorstw. Gwiazdce towarzyszy także aukcja charytatywna. W tym roku do wylicytowania były: sukienka i daszek z autografem Agnieszki Radwańskiej, piłka i zdjęcie z autografem Kuby Błaszczykowskiego, płyta winylowa zespołu LOMBARD „Live” z podpisami zespołu oraz książka z nutami i słowami piosenek z płyty „Szara maść” zespołu Lombard.
Więcej na temat wydarzenia na www.bezale.pl